Výrobci budou nuceni výrazně zdražit notebooky, které přitom budou mít méně operační paměti. Tuto komponentu vysávají datacentra pro AI. Jako první dopady nedostatku paměti pocítili ti, kteří si staví desktopy, ale v nadcházejících měsících dojde i na notebooky. Postupně se totiž doprodají skladové zásoby starších modelů a pak už nebude z čeho vybírat.
U nových modelů výrobci počítají s tím, že budou častěji nasazovat pouhých 8 GB paměti. Takto osekané konfigurace neminou ani herní notebooky, vysvětluje Tomáš Holčík, redakční specialista na hardware. Pokud víte, že vám počítač další dva roky nevydrží, kupte si nový raději hned, dokud je ještě z čeho vybírat.
V podcastu hovoříme o tom, že Apple jako jediný neoznámil zdražení. Krátce po dotočení pořadu ovšem i on ohlásil, že zvedne ceny. Jen zatím není jasné, kterých zařízení se to dotkne a o jak velké částky půjde.
Program pořadu
🎙️ Podcast Živě je pořad internetového magazínu Živě.cz. Jeho redaktoři v něm řeší všechno důležité, co se děje kolem technologií.

Týden Živě: Apple nepustí Siri AI do Evropy a vinu hází na EU. Ale problém je jinde
18:25

Apple a Google vás nechají vydělat, ale peníze jim musíte vrátit. Madfinger Games to málem nepřežili
1:03:37

Týden Živě: Ukážeme vám notebook se dvěma obrazovkami a sluchátka s displejem. Kuba si hraje s radarem a staví dron
24:41