Naším hostem je dopravní ředitel pražského dopravního podniku Jan Barchánek. Má na starosti zjednodušeně ty pracovníky podniku, kteří nosí uniformu, ať už jsou to řidiči, dispečeři, revizoři, či pracovníci infocenter dopravního podniku.
Právě dnes se začíná stavět pokračování metra D z Olbrachtovy na Nové Dvory. A nejde jen o samotnou stavbu, ale také o přípravu automatického provozu na linkách C a D. Dodavatele automatických vlaků i celého řídicího systému vybírá dopravní podnik formou soutěžního dialogu a počítá i s postupným nahrazováním stávajících vlaků céčka za nové bez strojvedoucího.
„K 30. dubnu je ukončena kvalifikační fáze. Máme dva uchazeče a s těmi začneme jednat. Budeme s nimi v jednací fázi řešit konkrétní technické podmínky pro vozidla, zabezpečovací systém, ale i oblast výluk. Kolik opatření budou schopni na lince C zvládnout během nočních výluk bez dopadu na cestující. Nebude to určitě jednoduché, ale výsledkem by měl být i na trase C kratší interval. Nový systém by nám měl umožnit zkrátit minimální interval ze stávajících 105-110 vteřin na 90 vteřin,“ říká v podcastu Jan Barchánek. V polovině roku 2028 by mohl být podle něj vyhlášen vítěz.

Cesty Zdopravy - Michal Bednář
1:05:51

Cesty Zdopravy - Svatopluk Kubíček a Filip Řehoř (Pragoprojekt)
58:51

Cesty Zdopravy - Tomáš Miniberger
1:01:05