A mai kormányinfón hivatalossá vált: a Tisza-kormány társadalmi egyeztetésre bocsátja a kriptoeszközök kereskedelmére vonatkozó korábbi, az uniós joggal ellentétes és büntetőjogi szankciókat is tartalmazó szabályozás hatályon kívül helyezését. Vendégünk Kanti Péter, a Dorsum üzleti tanácsadás, blockchain & digitális eszközök üzletágának vezetője volt.
A műsor második felében a ma induló focivébé üzleti aspektusait vettük górcsó alá. Az USA-Kanada-Mexikó közös rendezésű torna a példátlan beutazási korlátozások mellett a botrányos jegyárak miatt is kereszttűzbe került, hiszen az Üzbegisztán-Kongói Demokratikus Köztársaság kaliberű derbikre is minimum sok száz dolláros áron lehetett belépőhöz jutni. Megtelnek-e ennek ellenére a lelátók, mennyit kaszál a Fifa és az új rendszer nem inflálja-e el a meccsek értékét? Ezekről a kérdésekről is szót ejtünk Szabados Gábor sportközgazdásszal.
Főbb részek:
Kép forrása: Getty Images

Volt egy egyéjszakás kalandunk a piacgazdasággal. Próbálkozzunk tovább!
1:15:13

Magyar Péter első EU-csúcsa: megnéztük, mit léphet a legfontosabb kérdésekben
36:40

Vaskos gazdaságpolitikai hibák eredményei az árstopok – Mit tehet a Tisza?
35:41